Aktivační nástroje pro mysl a srdce.

Skladatel počasí 1: Vzkříšení Mahdi

obálka knihy Skladatel počasí 1 - Vzkříšení Mahdi

Napsal James Mahu
Přeložil Ondřej Průzračný

Skladatel počasí je fiktivní román z doby na zemi, kdy se přihodila událost zvaná Sunrot. Sunrot je událost, kdy přespříliš aktivní slunce má devastující účinky na pozemskou populaci. Příběh se odehrává dvanáct let po události Sunrotu a popisuje, jak mladý chlapec z kmene Baluchianů ve východním Íránu byl odhalen jako nositel velmi zvláštní inteligence.

Vedení planety chce obnovit technologie, které byly před Sunrotem a má speciální školy, kam posílá nejlepší studenty. Na přijímání svých studentů dělají vstupní testy a tento Baluchianský chlapec, jehož jméno je Terran Kahn, je jejich systémem rozpoznán jako nositel IQ, které doslova vybočuje z jejich tabulek. Vedení ho chce za každou cenu a posílá tým na jeho vyzvednutí z Mashhadu v Íránu. Problém však je, že kmen, ze kterého chlapec pochází, věří, že on je Mahdi.

Proroctví říká, že Mahdi je tím, kdo sjednotí všechna náboženství do Islámu. Nastane velký konflikt mezi kmenem Baluchianů a vedením nového světa, kteří bojují, kdo bude vlastnit tohoto chlapce. Mezitím má Terran svou vlastní vizi, kterou je zabránit dalšímu Sunrotu. On chce být schopen komponovat počasí, aby mohl kontrolovat jeho důsledky v případě, že by nastal další Sunrot, aby mohly být zajištěny potravinové zdroje.

Konflikt příběhu spočívá v tom, kdo bude kontrolovat inteligenci Terrana, která je jednou z miliardy a pro jaký účel bude tato inteligence použita. Terran ví, že potřebuje mít přístup k nejlepším učitelům na planetě, a proto chce opustit svůj kmen a být učen. Nechce být Mahdi, otázka ovšem zní, zda má na výběr?